Новини

Аналітики CASE Україна надали три експертні коментарі Економічній Правді

experts2

Виконавчий директор Центру Дмитро Боярчук висловився з приводу емісії українським урядом ПДВ-облігацій. “Іноземці також дуже цікавляться ПДВ-облігаціями, оскільки інструмент прибутковий та надійний, але раніше іноземців турбували девальваційні ризики Враховуючи, що в 2014 році девальвація вже відбулась і мало хто прогнозує подальше послаблення валюти, можемо очікувати, що випуск ПДВ-облігацій може стати стимулом і для іноземних інвестицій”.

Наслідки введення нового податку на основні засоби оцінила економіст Центру Наталя Лещенко. “Мінекономіки представило на сайті проект податкової реформи. Одна з пропонованих новацій – реформувати податок на прибуток, замінивши його другим-кращим рішенням. Нібито спрощення адміністрування та зниження ставки пропонується компенсувати 1% податком на основні засоби… На перший погляд податок в 1% з основних засобів не виглядає страшно. Але якщо припустити рентабельність в 6%, то податок на основні засоби в 1% як раз буде відповідати 16% ставці податку на прибуток. Для більш капіталомістких і менш прибуткових підприємств, наприклад як видобуток вугілля, ефективна ставка податку збільшиться, а для фінансової діяльності – знизиться. Це створює негативні стимули для інвестицій у модернізацію і капіталомістке виробництво”.

Значно скоротити кількість чиновників згідно з вимогам МВФ радить уряду економіст Центру Юлія Шибалкіна. 9 липня Уряд прийняв постанову, якою скасував цілу низку постанов попередніх урядів про пільги для чиновників. Зокрема, там йдеться про медичне та санатарно-курортне лікування, службове житло, а також виплати за сумлінну працю та безперервний стаж для колишніх чиновників. Взагалі, робота у цьому напрямі була розпочата ще в березні поточного року. “Тоді антикризовим законом Уряд наказав дещо скоротити чисельність чиновників (запланована економія – 583 мільйона гривень), заборонити їм придбавати техніку та меблі (55 мільйонів гривень), скоротити кількість службового автотранспорту (20 мільйонів гривень) та зменшити “спеціальні” пенсії (11 мільйонів гривень)”.

Однак у такий спосіб розібратися із дороговизною українського чиновницького апарату не вдасться. “Справа в тому, що згадані видатки складають усього лише долі відсотка від розміру бюджету. Тут не обійтися без серйозного скорочення зайнятості у бюджетній сфері. Цього вимагає МВФ, але Уряд поки що не готовий вдатися до чогось подібного і, здебільшого, обмежується поверхневими рішеннями”, – каже експерт.

Липень 28, 2014