Новини

Чи можливе в Україні економічне диво

1501231491_dubrovskiy

Важливо дивитися не на обсяг багатства, а на його походження, – старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

Читати декларації держслужбовців, коментує Дубровський у студії Громадсьго радіо,  зарплату яким платять з наших податків, або тих, кого ми делегуємо до органів влади – нормально. Читати декларації активістів – все одно що підглядати за своїм сусідом. Важливо дивитися не на саме багатство, а на джерела його походження. Неможливо чесно і на користь іншим заробити великі статки.
Насправді ж в Україні є дуже багато чесного бізнесу. Суспільству треба вивчити закони економіки, вони єдині в усьому світ. Застосування їх у нашій країні відповідно до українських контекстів і є мистецтвом економіки. Асоціювати добробут виключно з промисловістю — стереотип.

Зараз промислово розвинений це не про багатство, а про відсталість. Так, є країни, де промисловість продовжує розвиватися. Але тут йдеться про ті, де подібні процеси відбувалися тисячоліттями. Наприклад, це стосується технологій вирощування рису.

В Україні великомасштабна промисловість не має великих перспектив, це не наша сильна сторона. Як казав Павло Шеремета «треба, щоб було не made in Ukraine, а design in Ukraine». Саме «design in Ukraine» і є нашим майбутнім.

Квітень 1, 2018