Новини

Чи покращить економіку країни скасування вихідних?

dubrovskiy-1

Український інститут національної пам’яті не залишає надії перенести вихідний з 9 на 8 травня. Відповідний законопроект чекає узгодження Міністерства культури.Який економічний вплив надає таку кількість вихідних, та чи варто переносити вихідні, в ефірі Голос Столиці прокоментував старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

За його словами, на питання який збиток несе українська економіка у зв’язку з тим, що в нас велика кількість свят та вихідних, то треба поділити ВВП країни на кількість робочих днів, і підрахувати, скільки додатково ВВП було б вироблено за ці вихідні дні. Але це не буде точний підрахунок, бо насправді треба відпочивати, якщо вони взагалі не будуть відпочивати, то їх продуктивність праці буде знижуватися. І тому це не дуже коректний підрахунок.

Статистики щодо того, чи беруть відпустки на святкові дні та чи  падає продуктивність в цей час в пана Дубровського немає:
“Я не думаю, що хтось проводив такі дослідження, але мені здається, що це якраз сприяє відновленню продуктивності, бо після зими людині треба відпочити, якщо відпустка використовується для відпочинку. І відпочивши, вона далі працює більш продуктивно”. – резюмує експерт.

 Також економіст зазначає, що кількість відпрацьованих годин за рік — тут Україна якраз одна з найбільш працьовитих країн. Корея нас випереджає. Але ми попереду більшості європейських країн, і тих самих США. Тобто кількість відпрацьованих годин загалом в нас доволі велика. Але питання в тому, що насправді ця кількість відпрацьованих годин відрізняться між країнами світу, можливо, навіть вдвічі.
А ось добробут відрізняється в десятки разів. І тобто питання не в кількості відпрацьованих годин, а питання, з одного боку, в якості праці, а з іншого боку, і це найголовніше — в продуктивності цієї праці.
На думку Дубровського якість праці з кількістью вихідних зростає. Тобто для тих людей, для яких саме перевтома зменшує їх якість праці, які працюють на повну. Але найголовніше це те, наскільки продуктивно ця праця використовується, наскільки продуктивним є бізнес. І от тут Україна, дійсно, пасе задніх, бо в нас бізнес, на жаль, є доволі неефективним, відмічає економіст.
І це пов’язано з поганим бізнес-кліматом, це пов’язано з тим, що в нас багато економічних можливостей працюють в режимі так званого обмеженого доступу. Тобто до них проста людина не може дотягнутися, яка б вона талановита не була з точки зору бізнесу. І от це становить найбільшу проблему, чому українці живуть гірше, ніж вони працюють.
Квітень 30, 2018