Новини

Чи вистачить українцям надбавки?

26_main
Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський прокоментував UBR ситуацію з інфляцією і то, чи вистачить українцям зарплатної надбавки у цьому році.

За словами експерта, 16% підвищення мінімальної зарплати з 1 січня, не сильно поліпшить купівельну спроможність українців. Оскільки реальні ціни у магазинах ростуть набагато швидше офіційного індексу: Держстат стверджує, що інфляція за підсумками 2017 р склала лише 13,7%.
Однак, очікується підвищення цін на 20-25%, а по деяких категоріях товарів навіть вполовину, про це говорять експерти і у прогнози чиновників про інляфляціі на рівні 11,2% річних на 2018 не вірять.
Все більш сильний вплив на рівень цін у країні робить зростання курсу долара. А його владі вкрай складно утримувати без виділення нових кредитних траншів Міжнародним валютним фондом, коментує економіст.
Наші люди все частіше вирушають на заробітки за кордон, щоб там заробити своїм рідним на життя в Україні і щоб зупинити відтік робочої сили, уряд з кожним роком піднімає рівень мінімальних зарплат. Але такі міри збільшують зростання інфляції, резюмує Дубровський.
Січень 16, 2018