Новини

Чого нам чекати від пенсійної реформи?

_96686053_pencionersmen

На сайті Верховної Ради оприлюднили підготовлені урядом проекти законів, що стосуються змін у пенсійній системі. Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський не вважає запропоновані зміни реформою, про це він заявив у коментарі ВВС.

“Компенсатори бувають тільки в бізнесі і в громадян. У держави немає своїх коштів, – пояснює експерт. – Значить, уряд передбачає подальші репресії у стягненні ЄСВ як податку на працю”.

Запропоновані урядом зміни не зачіпають базові проблеми пенсійної системи, каже Володимир Дубровський: “Навіть якщо доходи і видатки Пенсійного фонду на якомусь етапі будуть збалансовані, стимулів для того, щоб платити туди внески, як не було, так й не буде. У нас є проблема з солідарною системою саме тому, що вона не здатна забезпечити стимули при тій демографії, яку ми і будемо мати у доступному для огляду майбутньому”.

За великим рахунком, стверджує Володимир Дубровський, “те, що пропонується, не є реформою”.

“Реформа – це те, що змінює відносини між людьми, змінює стимули, якими керуються люди”, – говорить експерт, додаючи, що уряду варто було зважитися на більш радикальні кроки, і продумати варіанти відходу від солідарної системи пенсійного забезпечення.

Липень 7, 2017