Новини

Чого очікувати від ринку землі в Україні?

_96226546_landforsale

Не припиняються розмови навколо земельної реформи. МВФ називає її однією з головних передумов наступних траншів для Києва. Згідно з Меморандумом про співпрацю з фондом, законодавчо земельну реформу повинні оформити до кінця травня, а ринок землі має запрацювати з 1 січня 2018 року.

Однак дискусії про основні принципи, на яких буде працювати ринок землі в Україні, тривають не перший рік і знов загострилися. Згідно з Меморандумом про співпрацю з фондом, законодавчо земельну реформу повинні оформити до кінця травня, а ринок землі має запрацювати з 1 січня 2018 року.

Дмитро Боярчук, виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна, у коментарі BBC Україна говорить про те, що де-факто ринок землі вже працює.

Експерт вважає, що головна мета земельної реформи – легітимізувати відносини навколо землі. Зараз вони, на думку експерта, визначаються тіньовим ринком, який працює незважаючи на формальний мораторій на продаж.

Також, на його думку, недоліки нинішніх земельних відносин повинні навчити, що будь-які обмеження “просто означають додаткові витрати на тіньові схеми”, які рано чи пізно будуть винайдені.

Незважаючи на усі ризики, як вважає експерт, виключивши з кола покупців землі юридичні особи, “ми знов опинимося в ситуації напівлегального ринку”.

Червень 3, 2017