Новини

Чому влада повинна захищати малий бізнес?

small

Мали підприємці є «двигуном» для розвитку економіки, борцями за свободу (зокрема й економічну) і носіями демократичних цінностей, зазначив у коментарі для “Радіо Свобода” старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

58% представників малого та середнього бізнесу в Україні вважають державу перешкодою і обмеженням для своєї діяльності,  28% – противником, а 14% бачать в державі партнера. Такі цифри нещодавнього дослідження  і вони не дивують, аджедержава допомагає саме великому бізнесу, як зазначають експерти.

Як свідчать результати міжвідомчого дослідження у рамках проекту «Проблеми малого бізнесу в Україні та шляхи їх подолання», на заваді тим, хто воліє розпочати власну справу (відкрити заклад громадського харчування, перукарню, арт-майстерню, чи маленьке переробне підприємство тощо) стоять не лише забюрократизовані процедури з відкриття бізнесу, заважає також і певна плутанина у сфері законодавчого забезпечення малого бізнесу.

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський вважає, що підтримати малий і середній бізнес владі України потрібно ще і тому, що саме ці підприємці є «двигуном» для розвитку економіки, борцями за свободу (зокрема й економічну) і носіями демократичних цінностей.

«Щоразу, коли іде наступ на справжні великі корупційні схеми, одразу посилюється галас навколо спрощеної системи оподаткування. У нас спрощена система складає близько семи відсотків від обороту сектора підприємств України. Наш великий бізнес – це здебільшого олігархічний бізнес, там якраз і міститься головна тіньова економіка», – зазначив фахівець.

Розвиток малого бізнесу дозволить вивільнити людський і підприємницький капітал, що сприятиме розвиткові української економіки у цілому. При цьому влада, держава не має «керувати» цим процесом, упевнений Дубровський.

Серпень 1, 2017