Монетарна та валютна політика

Експерти сумніваються у здатності влади виконати умови МВФ для отримання 4-го траншу до кінця року

unian

Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук у коментарі для УНІАН оцінив вірогідність своєчасного виконання українською владою умов Міжнародного валютного фонду і відповідно отримання четвертого траншу.

За словами директора Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитра Боярчука, вимоги МВФ «дуже правильні», але їх виконання займе більше часу, ніж зазначено в меморандумі. «Земельна реформа не менш масштабна, ніж реформа тарифів на газ і НАК «Нафтогаз». У меморандумі зазначено: «подати закон про ринок…», а насправді навколо цього процесу багато страхів і маніпуляцій. І є впливові групи, яким ринок землі не потрібен, і вони просто так не здаватимуться», – пояснив він.

Експерт зазначив, що навіть два пункти меморандуму на вересень – це масштабні реформи. «Не думаю, що це перспектива наступних трьох місяців. У будь-якому разі, я буду здивований, якщо за наступні три місяці розкрутять земельну реформу і знімуть мораторій, тому що закон про обіг сільгоспземель – це остання умова, щоб більше не продовжувати мораторій», – додав Борячук.

Детальніше читайте на УНІАН.

Жовтень 5, 2016