Новини

Фактор Приватбанку. Три причини, чому курс повернеться на місце

SONY DSC

Націоналізація “Приватбанку”, очевидно, “зірве” обмінний курс в наступні кілька тижнів – це звична реакція населення на невизначеність та шокові події. Прокоментували експерти “Ціни держави”для видання “Економічна правда” новину про націоналізацію банку .

Однак, ми бачимо як мінімум три причини, чому після першого емоційного сплеску обмінний курс національної валюти повернеться до поточних рівнів.

Націоналізація – це не ліквідація. Банк буде продовжувати працювати, хоча в ефективність державного управління мало хто вірить. Також за націоналізації не буде такого процесу як “виплата втрачених вкладів”, що вимагає масштабного одноразового друку гривні.

Вклади зберігаються і, скоріш за все, більшість вкладників залишаться з Приватбанком після того, як емоції вщухнуть.

Докапіталізація Приватбанку вимагатиме випуску значних обсягів державних облігацій (цифра коливається від 100 млрд грн до 160 млрд грн), однак ці кошти не опиняться на ринку. Це просто гарантія, що вклади українських громадян будуть повернені.

Якщо буде відбуватись відтік депозитів (після завершення терміну депозиту), то процес “впорскування” нових грошей у систему дійсно буде, однак він буде розтягнутим в часі і не призведе до небезпечного тиску на національну валюту.

Обмінний курс гривні зараз знаходиться у рівновазі. І ця рівновага забезпечується співмірними обсягами експорту та імпорту. Панічні настрої та додаткові обсяги готівки можуть тимчасово підвищити ціну долара, однак це триватиме доки буде наявна надлишкова гривня.

Після задоволення додаткового попиту на валюту (по завищеній ціні) обмінний курс повернеться до рівнів, які визначаються фундаментальними чинниками, а саме обсягами експорту та імпорту.

Грудень 20, 2016