Новини

Коли українці почнуть скручувати електролічильники

xu1950754_a257mp_2701365b

Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук прокоментував UBR плани уряду підвищити тарифи на електроенергію у 2017 році.

“Очікувалося, що вирівнювання тарифів для населення і промисловості дозволить не тільки усунути дисбаланс в оплаті, але і дасть енергетикам кошти на модернізацію обладнання та розвиток енергосистеми. Так як перехресне субсидування – це зло”, – повідомив виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень “CASE -Україна “Дмитро Боярчук.

За його словами, коли Національна комісія з державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) в 2015 році приймала рішення про поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення, промисловість “спонсорувала” людей на 35 млрд грн. Зараз цей показник не тільки не скоротився, а й досяг 54 млрд грн.

“В результаті, за приблизними оцінками, щорічно кожен споживач товарів і послуг платить додатково 1200 грн. В рік (або 100 грн на місяць), закладені в ціну товару виробниками”, – порахував Боярчук.

При цьому, за його словами, істотного зростання інвестицій в розвиток енергомереж практично не видно. Тобто, підняття тарифу ні до чого не привело.

Листопад 2, 2016