Новини

Купюра у 1000 грн та інфляція

u

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що незабаром в Україні буде представлена купюра номіналом 1000 гривень. Дехто почав це розцінювати як індикатор до зростання інфляції.

Кажуть, що саму банкноту вже надрукували. За даними джерела, купюра вже виготовлена, на ній буде найімовірніше зображений академік Володимир Вернадський.
Однак, офіційної інформації про це від Національного банку України поки не надходило.

Купюра, яку вже котрий рік обіцяють, з одного боку, не провіщає нічого поганого. Тим ні менш є побоювання, що українці можуть стати мільйонерами з порожніми кишенями.

На думку виконавчого директора CASE Україна Дмитра Боярчука, немає підстав говорити про те, що нас чекає інфляція. Навпаки, зараз інфляція істотно сповільнилася. Випуск даної купюри – це скоріше визнання того, що інфляція, яка була у нас останні кілька років, вже закінчилася. Зараз складається така тенденція, що до кінця року інфляція, швидше за все, збережеться на рівні 9%, а у наступному році буде коливатися у діапазоні 5-6% Експерт вважає, що це буде вже довгострокова тенденція, тому зараз я не бачить ніяких підстав для інфляції.

Докладніше по темі читайте у матеріалі на “Фраза“.

Червень 1, 2017