Новини

Міжбюджетні відносини: в пошуках «золотої середини»

35229-img

Міжбюджетні відносини є дуже «технічною» темою, тому громадськість майже ніколи не звертає на це питання увагу. Однак, правда полягає у тому, що усі проблеми, які стосуються безпосередньо якості життя простих громадян (і охорона здоров’я, і освіта, і соціальний захист тощо) сильно залежать саме від того, як працює цей малопомітний для широкої громадськості механізм.

Загалом у суспільстві побутує думка, що основна причина стабільно поганих державних та громадських послуг є недостатність коштів на ці потреби.  Проте це дуже спрощене уявлення про проблему. Коштів не вистачає завжди навіть у найзаможніших країнах.  Проте, що дійсно визначає якість життя (навіть за обмежених фінансових можливостей), то це коректна розстановка стимулів та ефективно організований нагляд за використанням коштів.  І в цьому контексті удосконалення механізмів міжбюджетних відносин є ключовим для України.

Більш детально про процес реформ у сфері міжбюджетних відносин читайте у нашому звіті «Міжбюджетні відносини: в пошуках «золотої середини»

Вересень 5, 2012