Новини

Мораторій не врятує від штрафів

1501231491_dubrovskiy
Наближається новий сезон перевірок бізнесу, незважаючи на те, що з 2014 року накладено мораторій на позапланові перевірки. З цього року заборона на інспекції знято для 20 контролюючих органів.
Цю ситуацію прокоментував старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

За словами експерта, ніякі репресивні заходи проти недобросовісних співробітників кардинально не змінять принципів роботи відомства. Ситуація виправиться тільки при радикальному реформуванні служби.

Необхідно завершити реформу адміністрування ПДВ, замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. “З податком на прибуток неможливо зробити адміністрування прозорим. Також необхідна відміна податку на працю, званого Єдиним соціальним внеском”, – вважає Дубровський.

“Програма реформи, яка розроблена самим відомством, не може бути радикальною. Не можна доручати податківцям самим себе реформувати. Інакше платники побачать у кращому випадку зміни у вигляді усміхнених дівчат на прийомі документів або якусь електронну систему документів. Це непогано, але не вирішує головну проблему “, – резюмує експерт.

Березень 3, 2018