Макроекономічний прогноз

“Надзвичайно хороший”. Гаряча фаза бюджетного процесу стартувала

ekonompravda

Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук у коментарі “Економічній правді” дав оцінки реалістичності цифр у дохідній частині бюджету-2017, що закладені Міністерством фінансів України.

Раніше прогнози Мінфін і фіскальної служби по дохідній частині розходилися, зазначає Дмитро Боярчук, міністерство в своїх оцінках було більш оптимістичним. Однак закладені в бюджеті цифри перевищують навіть те, що раніше планував Мінфін.

“Все цифри виглядають досить реалістичними, але у нас інші прогнози щодо макропоказників. Ми очікуємо, що в 2017 році зростання ВВП складе 2,5%, курс – 29,4 грн за дол, інфляція буде вищою – 10,7%”, – ділиться розрахунками виконавчий директор CASE Україна.

За його словами, саме в зв’язку з більш швидкими темпами інфляції і більш високим курсом податкові надходження з імпортних операцій (акцизи, ПДВ) можуть виявитися вище, ніж запланував Мінфін.

“У нас дуже варіативні показники по інфляції і курсу. Поки закладені на 2018-2019 роки цифри більше нагадують вправу на те, щоб щось порахувати, ніж реалістичне планування”, – підсумовує Дмитро Боярчук.

Читати статтю повністю.

Вересень 20, 2016