Новини

Незаконна робота

6f24b4879bd44990ec979575193d8897

Податкова міліція працює незаконно, про це повідомив ГолосUA старший економіст CASE Україна Володимир ДубровськийЗа словами експерта, податкова міліція продовжує функціонувати незаконно,
тому що у 2016 році український парламент голосував за законопроект з помилкою.

У грудні 2016 року брали закон про поправки до Податкового кодексу і одним з пунктів було те, що Податкова міліція повинна бути розпущена, а на її місці створено Службу фінансових розслідувань. Але оскільки це робилося поспіхом, там виявилася помилка, її ніхто не помітив. З цією помилкою Президент закон підписав. Помилка полягала у тому, що Податкова міліція повинна бути розпущена з 1 січня 2017 року. Але, малося на увазі, що з 1 січня 2018 року.

При цьому пізніше була зроблена спроба у Раді голосувати за поправку до законопроекту. Але нардепи не підтримали її, тим самим депутати підтвердили, що Податкова міліція дійсно розпущена і існує незаконно. Фактично вони проголосували за її розпуск, коментує експерт.
Тільки зараз збираються вносити законопроект про орган, який повинен замінити Податкову міліцію », – каже Дубровський.
З 2016 року, коли зазначений законопроект був поставлений на голосування у парламенті, Податкова міліція за фактом існує, але дії співробітників цієї структури є незаконними, продовжує експерт.
21 грудня 2016 року Верховна Рада підтримала законопроект №5368 “Про внесення змін до Податкового кодексу України”. Він передбачає ліквідацію Податкової міліції. Замість неї створюється новий орган – фінансова поліція, діяльність якої регламентуватиметься окремим законом.
У профільному комітеті Ради уточнили, що податкова міліція діятиме до вступу в силу закону про фінансову поліцію.
Мінфін вже подав на розгляд Кабінету Міністрів відповідний законопроект.
Березень 14, 2018