Новини

Пенсійна реформа відбудеться, тому що так просить МВФ

crop

Кабмін вніс у Верховну Раду законопроекти про проведення медичної і пенсійної реформ (обидві розглядалися у першому читанні і навіть проголосовані). Також у Кабінеті Міністрів працюють над законопроектом про земельну реформу. Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук прокоментував виданню “Деньги.UA” майбутні зміни.

Пенсійну реформу буде проведено, тому що так просить МВФ. А ще це спроба зменшити дефіцит Пенсійного фонду. Але проблема дефіциту не вирішується збільшенням або зниженням пенсійного віку і збільшенням-скороченням бази громадян, яким покладені соцвиплати. Це рішення лежить у іншій площині і має довгостроковий характер. Шляхом створення умов для легалізації праці.
Медреформа – це перший, критично правильний крок. Він не завершує її, але прив’язує фінансування до наданих послуг. Земельна реформа, я думаю, повинна бути у тому вигляді, у якому її пропонує Гройсман, і з перспективою зняття деяких обмежень. Юрособи повинні матимуть право продавати-купувати земельні ділянки, оскільки ми, фактично, зараз маємо тіньовий ринок землі.
І якщо ми знімемо мораторій, але з обмеженнями для великих компаній, то знову отримаємо тіньовий ринок, тільки у іншій іпостасі. Так, нехай два пільгових року, протягом яких дрібні фермери зможуть купувати цю землю. Але агрохолдингам важливо і необхідно розуміти, яким буде їх статус і не боятися численних обмежень.
Вересень 15, 2017