Новини

Підвищення суверенного рейтингу – хороший сигнал для ринку запозичень

1489667953-6599
Минулого тижня слідом за підвищенням суверенного рейтингу України рейтингове агентство Moody’s передбачувано підвищило рейтинги українських корпоративних емітентів.

До рівня «Caa2» з позитивним прогнозом підвищений рейтинг націоналізованого «ПриватБанку», державних «Ощадбанку» і «Укрексімбанку», рейтинг «Райффайзен Банку Аваль» підвищено до рівня «Caa1» з позитивним прогнозом, банку «Південний» – до «Caa3» з позитивним прогнозом, «Промінвестбанку» – до «Caa2» зі стабільним прогнозом.
Крім цього, Moody’s дав прогноз щодо економіки України: річне зростання ВВП України у 2017-2018 роках може скласти у середньому 2,5%.
Експерти стримано коментують цей український успіх. Виконавчий директор дослідницького центру CASE Україна Дмитро Боярчук  назвав підвищення суверенного рейтингу хорошим сигналом у контексті планів Міністерства фінансів вийти до кінця року на ринок зовнішніх запозичень. «Це може означати, що для нас розміщення нових єврооблігацій обійдеться дешевше», – пояснив експерт. У той же час Боярчук зазначив, що актуальним залишається питання продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом і виконання умов кредитора, зокрема проведення пенсійної реформи, створення антикорупційного суду і вільного ринку землі.
Вересень 2, 2017