Новини

Податки, які не вбивають, – Володимир Дубровський для “Дзеркала тижня”

taxes

Старший економіст центру CASE Україна Володимир Дубровський започаткував серію статей для тижневика “Дзеркало тижня”, в яких описуються пропозиції Реанімаційного пакета реформ (РПР) з “перезавантаження” податкової системи. Нова система покликана зібрати необхідний на сьогодні обсяг надходжень, але при цьому виключити свавілля та дріб’язковий контроль, значно знизити можливості для корупції й зловживань, а також радикально спростити облік, нарахування та сплату податків.

В першій з циклу статей – “Податки, які не вбивають” – йдеться про загальну концепцію податкової реформи, зокрема, про модифікацію ПДВ, скорочення єдиного соціального внеску вдвічі, запровадження податку на розподілений прибуток (замість податку на прибуток), зміну рентних платежів та акцизів з метою забезпечення максимальних надходжень, встановлення ставки податку на доходи фізичних осіб на рівні 15%.

В статті “Прибутковий податок” пропонується замінити податок на прибуток податком на розподілений прибуток за помірною ставкою 10-15%. “Це дозволяє назавжди піти від контролю витрат і надходжень, скасувати податковий облік і навіть прямо заборонити інспекторам копирсатися в документах”, пише економіст.

Червень 16, 2014