Новини

Податок на виведений капітал: шанс на підйом або чергові проблеми?

63_main
Кабмін схвалив розроблений Мінфіном законопроект про податок на виведений капітал. Згідно з ним, новий збір повинен замінити існуючий податок на прибуток підприємств (18%) вже з 1 січня 2018 року. Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський стверджує, що компанії зможуть інвестувати отриманий дохід у бізнес без будь-якої фіскального навантаження.

Ділитися з державою доведеться лише у тому випадку, якщо підприємство захоче виплатити дивіденди (тоді податок складе 15%) або вивести кошти іншими способами (20%).
Експерти розділилися у даному питанні – одні вважають податок шансом підняти економіку країни, а інші бачать нові проблеми для бізнесу, бюджету і пересічних громадян.
Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський так прокоментував:
“Радикально спроститься нарахування податку та контроль за його сплатою: більше не буде потреби перевіряти витрати підприємств, бухгалтерський облік стане повністю незалежною, а податковий – зникне як такої. Об’єктом оподаткування стануть не примарні нараховані суми, а документально підтверджені операції, – зазначає він.
- Податківці ж, замість того, щоб копатися у бухгалтерських звітах фірм, зможуть знятися по-справжньому “великою рибою” – відстежувати виведення грошей великими компаніями за кордон, у тому числі, через офшори і без сплати податків. Саме за такою схемою з країни щорічно спливає 10% ВВП “.
Жовтень 6, 2017