Новини

Похмуре майбутнє без нових кредитів

47_main (1)

Президент Петро Порошенко у розмові із іноземними журналістами  заявив, що міжнародні донори не можуть диктувати Україні закони. На цю заяву звернули увагу українські економістиЙдеться про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) та Венеціанська комісія вимагають, аби міжнародні донори мали вплив на відбір кандидатів на посади суддів Антикоруційного суду. На думку Порошенка, ці вимоги порушують український суверенітет. “Якщо хтось може уявити, що міжнародні донори будуть формувати українські суди, то це суперечить Конституції”, – сказав президент.

У МВФ назвали законопроект Порошенка таким, що суперечить президентським обіцянкам.

А відмова уряду від збільшення ціни на газ на 30 відсотків до 1 квітня може стати ще одним прямим приводом для зриву співробітництва із МВФ.

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський оцінює цю ситуацію вкрай тривожною.

За його словами, залучити потрібні для повернення боргів кошти на зовнішніх ринках без чинної програми МВФ неможливо. Без підтримки фонду зовнішні ринки будуть для нас закритими. Альтернативою продовженню співробітництва із МВФ для нас є дефолт, коментує експерт.

Також він висловив думку щодо наполягання на створенні Антикорупційного суду з боку МВФ.

Як каже Дубровський, є низка структурних реформ, які, можливо, були б не настільки болючими для української політичної верхівки, але які б дали набагато більший ефект з точки зору протидії корупції.

Березень 9, 2018