Економіка енергетичного сектору

Про «вражаючі» енергетичні реформи. Як уряд та Ахметов нагріли шахтарів

54_main

Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук прокоментував ГЛАВКОМ обґрунтованість підвищення тарифів на електроенергію для підприємців.

«У жодних домовленостях із західними кредиторами ви не знайдете вимогу про підвищення ціни на електроенергію. Чому взагалі її підвищували?» – запитує директор CASE Україна Дмитро Боярчук. Логіка полягала в тому, щоб зрівняти тарифи на електроенергію для населення та промислових споживачів. У такий спосіб планували покінчити з перехресним субсидіюванням, адже різницю в тарифах покривали не побутові споживачі.

Але що з того вийшло? Виявляється, субсидіювання не лише не зникло, а й стрімко зросло: цього року сума вже перевищила 54 млрд грн (в 2013-му – 35 млрд грн). «На кожного споживача додатково ляже через чеки в магазинах 1200 грн. Інвестиції на розвиток енергетики також не зростають. Тоді навіщо було починати цю реформу, якщо гроші невідомо куди йдуть? Незрозуміло, що відбувається з модернізацією і розвитком мереж. Тут більше питань, ніж відповідей», – каже Боярчук.

Листопад 10, 2016