Аналіз поточних тенденцій

Проект Є-data не зможе повноцінно функціонувати без внесення змін до законодавства

650x417

Портал Є-data не зможе повноцінно виконувати свої функції, якщо не внести зміни до Закону “Про відкритість використання публічних коштів”.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це під час прес-конференції “Чому портал Є-data не працює повноцінно?” заявив голова Центру “Ейдос” Віктор Таран.
Так, на думку експерта, головною проблемою Закону №0949 є те, що в ньому прописані надто м’які санкції за невиконання його норм. Це призвело до того, що починаючи із серпня місяця реєстрація в особистих кабінетів розпорядників значно уповільнилася.

Як розповів Євген Шульга, директор з розвитку CASE Україна, найбільш проблемними реєстрантами є державні підприємства. “Станом на 31 серпня 2016 85% від загальної кількості державних підприємств є порушниками закону “Про відкритість використання публічних коштів”. Вони не зареєстрували кабінети навіть щоб прозвітувати про свою діяльність за 2015 рік”, – зазначив експерт.

Народний депутат Олександр Опанасенко представив спільне бачення громадськості та народних депутатів для вирішення проблеми закону. Він презентував Закон №5061, який був зареєстрований 15 вересня 2016 року у Верховній Раді. Зокрема, головними нововведеннями стали:
– Збільшення відповідальності за невиконання закону
– Більш чітко прописується процедура оскарження та встановлення санкцій для порушників
– Окрім видатків на порталі будуть публікуватися надходження у держбюджет

Зокрема, останній пункт дасть можливість українцям побачити, які підприємства і скільки податків сплачують у держбюджет, яким чином і скільки заробляють державні підприємства.

Наразі законопроект знаходиться на розгляді у комітетах Верховної Ради. Експерти висловили сподівання, що він буде розглянутий уже цього року.

Вересень 19, 2016