Новини

Проведення фокус-груп в пілотних управліннях

12691-img

У вересні 2009 року експерти CASE Україна провели фокус-групи з отримувачами соціальної допомоги у п’яти управліннях праці та соціальної допомоги, що беруть участь в проекті реформування системи соціальної допомоги. До участі у фокус-групах були запрошені отримувачі усіх видів допомоги, охоплених експериментом, а саме державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, субсидій, допомоги по догляду за дитиною до трьох років та допомоги на дітей одиноким матерям.

Проведення фокус-груп є важливим елементом оцінки результатів проекту. Мета цього способу дослідження – якомога точніше відтворити процес соціальної комунікації та порівняти різні думки учасників завдяки дискусії.

Метою проведення фокус-груп було з’ясувати ставлення учасників до чинної системи соціальної допомоги, її представників та застосовуваних процедур, а також до реформування системи, зокрема запровадження непрямого методу оцінки доходів, оцінки доходу від сільськогосподарської діяльності, монетизації пільг та субсидій.

Завдяки проведеним фокус-групам вдалося виявити основні проблеми, з якими безпосередньо стикаються отримувачі соціальної допомоги, а також з’ясувати ставлення учасників до системи соціальної допомоги, можливих змін у ній та експерименту, що проводиться в рамках проекту реформування системи соціальної допомоги. Учасники фокус-груп надали рекомендації щодо бажаних для них поліпшень у системі, а також висловили багато цінних думок про можливі напрями реформи.

Жовтень 1, 2009