Публікації

Всі плани коригуються та удосконалюються. Але нещодавно затверджений «Національний план дій на 2012 рік» є скоріше кроком назад, адже він нівелює або відкладає на майбутнє найбільш системні реформи, спрямовані на запровадження і підтримку конкуренції та посилення прав власності – перевірки бізнесу, реформи ЖКГ та створення ринку сільськогосподарських земель. Меншою мірою постраждали технічні реформи, але і тут маємо зволікання.

Минуло вже півтора роки реформ Віктора Януковича. Амбітний план перетворень по багатьох напрямках показав значний прогрес, однак, загалом, процес реформ поки ще ніхто, навіть серед представників влади, не наважився назвати успішним. Правильно викладені на папері пріоритети та послідовність кроків зіткнулись з фінансовими та політичними інтересами різних груп впливу, а тому природно, що на початку 2012 року план реформ був масштабно «уточнений». Звісно, кожен план з часом потребує коригувань, однак порівняльний аналіз оновлених реформаторських планів показав, що по багатьох напрямках «реформатори» просто відмовляються від своїх початкових нібито шляхетних намірів.

Протягом останніх двох років в Україні відбувається процес соціально-економічних перетворень відповідно до Програми Реформ Президента на 2010-2014 роки. Не дивлячись на значну кількість прийнятих нормативних документів в 2010-2011 рр, релазація Програми відстає від амбітних планів і за жодним напрямом не було досягнуто всіх передбачених на цей період цілей. Серед затверджених законодавчих змін є ряд позитивних ініціатив, які, однак, можуть мати обмежений вплив через існуючі практики адміністративного тиску, корупцію та недовіру судам. Чимало з прийнятих нормативних актів носять технічний характер, а значить не можуть суттєво змінити ситуації в галузях, що регулюються. Схвальними є реальні кроки у реформуванні соціально важливих сфер – медицині, освіті, пенсійного забезпечення, – але поки зарано говорити про значні зміни в цих галузях. Серед пріоритетних напрямів реформ є багато таких, по яким фактично нічого не відбувалось. Це стосується електроенергетики та нафтогазової промисловості, де тісне переплетіння політичних та приватних інтересів потужних бізнес-груп заважає проведенню реформ. В цілому, процес реформування часто характерезується закритістю і непрозорістю. Крім того, по ряду важливих напрямів уряд не шукає громадського консенсусу, виконуючи вимогу про консультації з громадськістю лише формально.

Значні виробничі потужності українських нафто-переробних заводів довгий час були завантажені не на повну силу. Вітчизняна продукція не витримувала конкуренції з дешевими імпортними нафтопродуктами. На даний час ситуація ще більш погіршилась, місцеві виробники, будучи залежними від імпортної сировини, все більше поступаються імпорту через валютні коливання.

У 2008-му році розвиток вугільної галузі характеризується трьома основними тенденціями: (і) дефіцитом енергетичного вугілля на генеруючи станціях, обумовленого зростанням споживання; (іі) проблемами з постачанням російського коксуючого вугілля; (ііі) пілотним запровадженням погодинної оплати праці з метою зменшення високого рівня смертності на шахтах. Більш детальніше про ці аспекти можна ознайомитись у звіті.

У звіті ми пропонуємо огляд теплової енергетики. До уваги читачів пропонується опис стану трубопровідної інфраструктури та генераційних потужностей, крім того розглядається тарифна політика та митання модернізації у сеторі.

CASE Україна продовжує моніторити енергетичний сектор України. У новому звіті ми пропонуємо огляд нещодавніх змін на ринку газу. Звіт охоплює тенденції внутрішнього видобування та споживання, питання транзиту газу та внутрішньої тарифної політики.

Публікація надає опис ринку електроенергетики в Україні. Аналіз сконцентрований на наступних питаннях: структура ринку (виробництво, передача, розподіл електроенергії), регулювання ринку електроенергетики (перелік регуляторних органів та їх функцій), структура власності, тарифи та стан розрахунків за електроенергію. Мова: англійська

Презентація була підготовлена для Першого міжнародного Бізнес Саміту з біопалива в Україні, який відбувся 9-10 грудня 2007 року. Презентація містить огляд історичного розвитку сучасного стану ринку біопалива у Польщі.

Презентація було підготовлена для конференції “Проблеми виробництва та використання рідкого бопалива в Україні”, яка відбулася 28 листопада 2007р.

Переглянути архів по роках