Новини

Публічна дискусія “Громадський контроль у державних фінансах: “спільне бюджетування” по-українськи”

37801-img

20 травня в Дніпропетровську відбудеться публічна дискусія “Громадський контроль у державних фінансах: “спільне бюджетування” по-українськи”. Захід пройде в рамках проекту “Популярна економіка: моніторинг реформ”, який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна спільно з Фондом Східна Європа та Медіа агентством “Промедіа Консалтинг”. Проект підтримується Інститутом відкритого суспільства, Європейським Союзом та UNITER.

Подія відбудеться 20 травня 2014 року об 11:00 в “Мансарді” арт-центру “Квартира” (вул. Червона Площа, 3-1, Дніпропетровськ).

Під час заходу обговорюватиметься проблематика залучення громадськості до бюджетного процесу та формалізація громадського контролю.

“Державний бюджет” – ці солодкі слова завжди тішили слух українських можновладців. Сам Остап Бендер позаздрив би професіоналізму, з яким під виглядом турботи про людей “засвоюються” гроші. І не важливо, під якими політичними гаслами відбувається бюджетний процес, – корупційні практики незмінно передаються “з покоління в покоління”.

Залучення громадськості до бюджетного процесу може стати кроком до зменшення масштабу проблеми казнокрадства. Яскравою історією успіху є приклад так званого “спільного бюджетування” в бразильському місті Порто Алегре. У 80-х роках минулого століття на фоні масштабної кругової поруки еліт громадські активісти Порто Алегре заявили про своє право вирішувати, як витрачати бюджетні кошти. За кілька років основні бюджетні питання вже ухвалювалися не в кабінетах, а на так званих загальних зборах громадян. На сьогоднішній день Порто Алегре є містом з найвищою якістю життя у Бразилії, що виражається у якості інфраструктури, якості екології та вирішенні житлових проблем.

Очевидно, “спільне бюджетування” може стати корисним для України. Необхідність переформатування відносин “громадянин-держава” вже давно назріла.

На круглому столі до обговорення будуть пропонуватись наступні питання:

• Як ми розуміємо громадський контроль над бюджетами?

• У чому корисний міжнародний досвід «спільного бюджетування»?

• Які інструменти громадського контролю можуть використовуватись в Україні?

• Яке «спільне бюджетування» ми б хотіли побудувати?

В дискусії візьмуть участь виконавчий директор Центру CASE Україна Дмитро Боярчук, депутат Дніпропетровської міської ради Сергій Жуков, депутат Жовтневої районної ради міста Дніпропетровськ Павло Медвідь, голова Дніпропетровської обласної Асоціації ОСББ та ЖБК “Наш дім” Катерина Чижик, активістка громадського об’єднання “Сестринська сотня” Вікторія Наріжна, а також модератор Ольга Бугай, медіа агентство “Промедіа Консалтинг”.

Дискусія буде проходити російською та українською мовами.

Прохання підтвердити свою участь до 16.05.2014 року.

Контактна особа:

Ольга Бугай, тел. 067 534 28 28, olga.buhay@gmail.com

Травень 11, 2014