Новини

Рейтингам вірити не можна

1511341172_55664_image_large
Україна піднялася у рейтингу “Оподаткування 2018” з 84-го місця на 43-е (серед 190 країн). Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський у коментарі виданню from-UA дав стриману оцінку успіхам та закликав не покладатися повністю на поібні дослідження.

На його думку, позитивні результати з оподаткуванням в Україні показані тільки з тієї причини, що з реальними проблемами у податковій системі він має слабкий зв’язок.
Поліпшення відбулося завдяки тому, що в рейтингу відобразилися зміни ще 2015 року – а саме зниження ставки податку на заробітну плату до 22%, це дійсно важливі і дуже позитивні зміни, і вони не повинні зупинятися.
Ті зміни, які, наприклад, відбулися у цьому році, коли у нас нарешті налагодилися більш-менш нормальні автоматичні відшкодування експортного ПДВ, вони там, на жаль, не відображені, тому що рейтинг складено так, щоб видно було лише ті параметри, які є у всьому світі, щоб можна було порівнювати з різними країнами, коментує експерт.
Позитивні зміни у податковій сфері тривають, однак є проблеми пов’язані з блокуванням податкових накладних – і ці проблеми не відобразяться у рейтингу.
Також, за словами експерта, в Україні дуже мало незареєстрованого малого бізнесу, а його роль у економіці дуже мала в порівнянні з розвиненими країнами.
Дрібних підприємців дуже багато й тому навіть дрібні порушення (в грошовому вираженні) сприймаються як масові й великі.
У наступному році, якщо буде нарешті прийнято закон про те, що податок на прибуток буде замінено податком на виведений капітал, це дуже серйозно полегшить положення бізнесу у дійсності. Тільки у цьому випадку може зникнути таке поняття, як перевірка фінансового результату, і, можливо, це відіб’ється й у рейтингу, резюмує економіст.
Листопад 22, 2017