Новини

Рік великої приватизації

thumb
У 2018 році уряд знову спробує продати основну частину нестратегічних держоб’єктів. До бюджету від продажу держоб’єктів планують залучити близько 22 млрд грн. Для реалізації цього плану Верховна Рада прийняла новий закон про приватизацію, який повинен суттєво спростити процедуру продажу державної власності.

 Непоганим рішенням експерти вважають віддати твердження приватизаційного списку Кабміну. “Це може прискорити процес, хоча за логікою приймати рішення про продаж держоб’єктів повинні були б народні депутати”, – коментує законопроект журналу “Фокус” старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.
Він додає, що у наших реаліях можливе блокування рішень про продаж через парламент, оскільки “там є інтереси людей, безпосередньо пов’язаних з цими підприємствами. У Кабміні вони теж є, але у Раді їх більше”.
Близько 5% об’єктів приватизованого майна країни припадає на великі підприємства. Саме від їх продажу бюджет може отримати значний дохід, проте продати їх зовсім непросто. Володимир Дубровський каже, що хоч об’єкти держвласності де-юре належать народові України, де-факто з них “годуються” певні групи людей.
Січень 31, 2018