Новини

Спрощенка: за що її не любить влада

photo
Cтарший економіст CASE Україна Володимир Дубровський розповів у коментарі для UBR про те, що спрощена система оподаткування не так сильно шкодить бюджету, як про це прийнято думати.

Експерт пропонує зосередитися на ліквідації схем, які найбільше шкодять економіці країни й не дають їй розвиватися.
За словами В.Дубровського, необхідно посилити контроль трансфертного ціноутворення, так як в цій сфері за кордон виводиться щорічно близько 10% ВВП. Перш за все, мова йде про використання офшорів для виведення прибутку за кордон (втрати бюджету 50-65 млрд грн на рік). «Тобто фактично втрачається ще один річний розмір надходжень з податку на прибуток», – говорить економіст.
Друге місце – митні порушення. Третє місце – схеми по переведенні в готівку (втрати 12-15 млрд грн / рік).
При цьому виведення прибутку через псевдо-підприємництво фізосіб оцінюється в обсягах 0,7-3 млрд грн, а за рахунок заниження офіційних оборотів ФОП – бюджет недораховується ще 1-1,5 млрд грн / рік. Плюс економія на податках із фонду оплати праці за рахунок оформлення співробітників фізособами-підприємцями. Загальні втрати для бюджету від застосування спрощеної системи складають не більше 10 млрд грн на рік.
Також, за словами експерта, в Україні дуже мало незареєстрованого малого бізнесу, а його роль у економіці дуже мала в порівнянні з розвиненими країнами. Дрібних підприємців дуже багато й тому навіть дрібні порушення (в грошовому вираженні) сприймаються як масові й великі.
Листопад 7, 2017