Новини

Скасування податку – перемога над офшором

3333
З 2018 року Мінфін запланував увести податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Держбюджет може недоотримати грошей, але є шанс, що бізнес почне менше виводити гроші у офшори.

Податок на прибуток (18%) сплачує підприємство з різниці між своїми доходами та витратами. Така умова зрозуміло для більшості країн Європи. Однак в Україні цей податок давно перестав демонструвати реальне фінансове становище того чи іншого підприємства. Бухгалтери для мінімізації платежів навчилися занижувати доходи та завищувати витрати.

Як припускає у коментарі “Еспресо.TV” старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський, існує ризик бюджетного недонадходження, оскільки податок сплачувався у розмірі, нав’язаному податківцями.

“Є велика частка підприємств, податок на прибуток з яких стягувався примусово, за планом. Коли не буде тиску, вижати внесок буде важче, якщо гроші не реінвестують”, – зазначає експерт. З його слів, перекрити можливе зменшення надходження коштів до бюджету вдасться, якщо реалізувати деоффшорізацію.

Липень 10, 2017