Проекти

Удосконалення системи соціальної допомоги (пілотні проекти)

5389-img

Метою Проекту було допомогти Уряду України зробити систему соціальної допомоги України ефективнішою шляхом спрощення процедур та збільшення рівня адресності надання допомоги. Робота над Проектом стосувалася різноманітних питань надання соціальної допомоги і здійснювалася за п’ятьма пілотними напрямками (проектами).

Основним стрижнем роботи проекту було випробування нових методів оцінки доходів (непрямої оцінки доходів) заявників на призначення соціальної допомоги. За допомогою передових статистичних методів було розроблено інструмент для оцінки доходів на основі звичайних соціально-економічних характеристик громадян, які можна легко перевірити. Цей інструмент було випробувано у п’яти пілотних управліннях праці та соціального захисту і визнано корисним для застосування. Детальніше про цей напрямок можна прочитати у розділі «Удосконалення механізмів оцінки доходу заявника: непрямий метод».

Посилення ролі соціального інспектора та покращення ефективності його роботи було наступним за величиною та значимістю завданням проекту. Експерти CASE Україна дослідили роль, права і обов’язки соціального інспектора в інших країнах, сформували пропозиції щодо боротьби з шахрайством в системі соціальної допомоги України та покращення поточних процедур призначення допомоги, а також розробили кілька практичних інструментів для полегшення роботи соціального інспектора. Детальніша інформація про результати робіт за цим напрямком міститься у розділі «Робота соціального інспектора: поточний стан та перспективи розвитку інституту».

Серед завдань проекту також було дослідити можливості удосконалення механізмів надання пільг та житлових субсидій, а також запровадження громадських робіт у системі соціального захисту. Для кожного з запропонованих варіантів змін оцінювався вплив на систему соціальної допомоги, після чого робилися висновки щодо доцільності чи недоцільності його запровадження. Докладнішу інформацію про ці напрямки роботи можна отримати у відповідних розділах:

• Удосконалення механізмів надання житлових субсидій

• Удосконалення механізмів надання пільг

• Громадські роботи у системі соціального захисту

Окремими продуктами Проекту є Рекомендації у сфері політики надання соціальної допомоги, що об’єднують рекомендації, підготовлені під час роботи над різними частинами проекту, та Методичні рекомендації щодо організації роботи головних державних соціальних інспекторів та державних соціальних інспекторів, що являють собою своєрідний підручник для діяльності соціального інспектора.

Тематичні напрямки
  • Проекти
  • Проекти (слайдер)
  • Соціальний захист
  • Фінансові звіти (слайдер)

Квітень 11, 2010