Макроекономічне моделювання та прогнозування

Урок для України: як жити за коштами

unian

Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук у коментарі для УНІАН пояснив, що у країни поки немає альтернативи зовнішніми кредитами, а вилізти з боргів допоможе тільки стрімке зростання економіки.

Не вірить в наявність альтернативного сценарію: життя без боргів, і директор аналітичної групи CASE Україна Дмитро Боярчук. «Для того, щоб обслуговувати або повертати борги у валюті, потрібно цю валюту звідкись брати. Якщо експорт не росте, то це нові запозичення. Поки ми витрачаємо більше валюти, ніж заробляємо. Ситуацію могли б виправити інвестиції, але з інвестиціями ситуація відома», – зазначив експерт, прогнозуючи у зв’язку з цим зростання держборгу України – до 82,3% ВВП в 2016 році і його деяке зниження – до 80,4% ВВП – в 2017.

Водночас, Боярчук вважає, що скорочення дефіциту держбюджету можливо, але це вимагає підвищення ефективності використання коштів, що неможливо без проведення суттєвих реформ, тобто, можливо тільки в середньостроковій перспективі, не раніше. На його думку, наша країна має шанс уникнути дефолту в 2019 року, коли настає дата виплат по реструктуризованих облігаціях, проте поки не зрозуміло, як будуть просуватися реформи і звідки візьметься економічне зростання, тому і очікування досить стримані.

Детальніше читайте у статті на УНІАН.

Жовтень 26, 2016