Новини

Відбувся семінар, присвячений Проекту вдосконалення системи соціальної допомоги в Україні та непрямого методу оцінки ступеня нужденності заявників

34735-img

25 березня 2009 року в приміщенні Світового банку в Києві відбувся семінар, присвячений Проекту удосконалення системи соціальної допомоги в Україні, який впроваджує Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна спільно з Міністерством праці та соціальної політики України за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA). У заході взяли участь представники Світового Банку, CASE Україна, Міністерства праці та соціальної політики і п’яти місцевих управлінь праці та соціального захисту

Мета Проекту удосконалення системи соціальної допомоги в Україні – допомогти Уряду України підвищити ефективність системи соціальної допомоги шляхом максимального спрощення процедури надання допомоги та адреснішого її спрямування. Проект передбачає проведення кількох пілотних проектів у обраних областях України – Луганській, Миколаївській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській. Головна мета пілотних проектів – зміни у механізмах надання соціальної допомоги та виявити їх соціальний та економічний вплив.

Передбачено проведення пілотних проектів, присвячених уніфікації та вдосконаленню підходів до оцінки майнового стану сім’ї при визначенні її права на соціальну допомогу, підвищенню інституційної спроможності соціальних інспекторів та поліпшенню взаємодії управлінь праці та соціального захисту з центрами зайнятості з питань обліку, працевлаштування, підвищення кваліфікації працездатних осіб із соціально вразливих сімей.

Головною метою заходу було ознайомлення представників управлінь праці та соціального захисту, що братимуть участь у пілотних проектах, із проектом удосконалення системи соціальної допомоги в Україні і зокрема з непрямим методом оцінки ступеня нужденності заявника, впровадження якого передбачено в рамках одного з пілотних проектів. Представники Світового Банку презентували результати дослідження покращення механізмів адресності соціальних допомог у різних країнах світу та надали рекомендації щодо її підвищення. Представники CASE Україна доповіли про непрямий метод оцінки ступеня нужденності заявника та перспективи його застосування в пілотних управліннях.

Непрямий метод оцінки ступеня нужденності заявника (ppt, 367.50Кб)

Березень 25, 2009