Новини

Відкриті заробітки: багатії розкажуть про свої доходи

87_main
Міністерство фінансів України розробило критерії заможних українців та зобов’яже їх заповнювати щорічні декларації. Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський у коментарі “Новое время” зазначив, що правильним було б дозволити отримувати дану інформацію лише у добровільному порядку та за судовим рішенням.

У податковій декларації фізичній особі з високими доходами потрібно вказати кошти, які були отримані за рік у вигляді зарплати, інвестиційного доходу, від банківських депозитів, операцій з нерухомим майном та т.п. Несвоєчасне подання декларації тягне за собою накладення штрафу у розмірі 10% від суми нарахованого цій особі податку на дохід.
В аналізі регуляторного впливу законопроекту зазначається, що він допоможе вивести економіку з тіні, мінімізувати кількість так званих «схем» та контролювати легальність доходів.
Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський прокоментував даний законопроект, на його думку, правильним було б дозволити отримувати дану інформацію лише у добровільному порядку та за судовим рішенням. В іншому випадку, це буде порушенням банківської таємниці, що може стимулювати зростання тіньової економіки.
Січень 19, 2018