Новини

Винахідники і стартапери – рятівники української економіки

3898ED00-33BF-49C7-8B4B-440AB6671CF3_w1023_r1_s

МВФ надав Україні новий кредит. Але щоб досягнути економічного зростання, країні потрібно взятися за визначення економічних пріоритетів, розповів в інтерв’ю “Радіо Свобода” старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

На думку експерта,  у нас є перспективи розвитку, які пов’язані зі створенням зони вільної торгівлі з ЄС, є перспективи, які утворилися внаслідок глибокої девальвації гривні, за якою українська робоча сила стала дуже дешевою.

Також Дубровський зазначив: стратегічно Україна показує такий аналіз ставлення до тієї ж вартості робочої сили й інших переваг – воно не є стратегічно так добре вже позиціоновано саме на ринку індустріальних товарів. І це добре, бо ми живемо в постіндустріальну еру: на сьогоднішній день у галузях промислового виробництва дуже жорстка конкуренція між дешевою робочою силою та роботами.

Україна має переваги у двох інших секторах: 1) аграрний сектор; 2) високі технології, ті самі IT – інтелектуальні послуги. Тобто, це включає в себе інновації й різноманітні розробки, надання, власне, послуг таких, як аудиторськи.

Сьогоднішні технології створюють можливість навіть для людей, які працюють на відстані, і в бідній країні створювати речі, які успішно продаються на глобальному ринку, і багато українських підприємців цим наразі займаються.

Що нам потрібно робити: зберегти спрощену систему оподаткування, яка дуже допомагає фрілансерам або навіть працює нібито як найманий працівник, а отримує гроші як підприємець.

Найважливіше це зробити так, щоб ці люди робили свою роботу і створювали свої винаходи, програми і інше саме в Україні

Квітень 8, 2017