Новини

Як зміняться правила приєднань до електромереж в Україні

kto-zaplatit-za-unormirova_327599_p0

Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук у коментарі для Delo.ua прокоментував наскільки змін у тарифах за підключення до електромереж допоможе Україні піднятися в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

… За словами Дмитра Боярчука виконавчого директора CASE Україна, нова ставка більш, ніж цікава для обленерго. При цьому, Боярчуку складно оцінити, як вплинуть ставки на позиції України в рейтингу Doing Business. Кількість процедур скорочується, але вартість приєднання різко зростає. Також поки немає чіткого розуміння, як нова методика вплине на терміни. Тому можна говорити лише про часткове або умовному спрощення приєднань.

… Аналітики CASE Україна теж працювали над методикою розрахунку вартості нестандартних приєднань і пропонували взяти історичну вартість аналогічних робіт, похибку на інфляцію, завантаження мереж, ступінь напруги. За словами Боярчука, 1 вартість кВт встановленої потужності в рази відрізнялася від того, що пропонує НКРЕКП і була б не настільки приваблива для обленерго.

Боярчук вважає, що НКРЕКП лавировало між двома проблемами – уникнути звинувачень в маніпуляціях і забезпечити достатню ставку приєднання, “щоб не образити нікого з обленерго”. Власне, тому зупинилися на ставці на основі вартості активів.

“Тоді всі питання до тих, хто оцінив вартість активів, а сама методика дуже прозора і зрозуміла”, – відзначає Боярчук.

Лютий 1, 2017