Новини

Закон про антикорупційний суд не відповідає вимогам

3CEB43C6-F8C4-4E07-A2C5-CF8595B5010D_cx0_cy5_cw0_w1023_r1_s

Законопроект президента Петра Порошенка про антикорупційний суд не відповідає повністю вимогам Венеціанської комісії так само, як і рекомендаціям МВФ. Якщо ж закон ухвалять в його нинішньому вигляді, прокоментував “Радіо Свобода” виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Україна може не отримати наступний транш МВФ, що завдасть удару по національній валюті та інвестиційній привабливості.

Україна наполегливо створює умови, за яких МВФ не зможе її кредитувати, вважає економіст . Він нагадує, що умова про створення антикорупційного суду була прописана в Меморандумі з питань економічної та фінансової політики між Україною та МВФ.
«Чиновники, які отримують фінансування – вони ним і розпоряджаються, а борги все-таки лягають на плечі людей. Тому така досить жорстка вимога до українського уряду виправляти цю ситуацію».
Експерт нагадує, що у 2017 році завдяки траншу від МВФ Україна змогла розмістити єврооблігації на три мільярди доларів. Це, за його словами, сталося завдяки тому, що інвестори орієнтуються на Міжнародний валютний фонд.
«України на карті інвесторів, можна сказати прямо, не існує. Є деякі інвестори, які дивляться на Україну, але для більшості ми проблематична країна, з якою краще не зв’язуватись”.
Без додаткових траншів, за прогнозом Боярчука, економічне становище України в 2018 та 2019 роках погіршиться.
Січень 18, 2018