Новини

Закон про малий та середній бізнес вижене ФОПів з України

DSC_5613-825x400

Що чекало б малий і середній бізнес в Україні, якщо б Верховна Рада ухвалила новий законопроект? Ситуацию прокоментував старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

За словами експерта, сьогодні у ФОПів є можливість сплачувати в Україні бодай невеличкі податки і нібито отримувати більше, але вони все одно масово виїжджають закордон. Прийняття  закону про малий та середній бізнес просто вижене їх з України.
Законопроект щодо малого та середнього бізнесу, який хочуть ухвалити, зачепив підприємців другої групи. Тому у ній не зможуть працювати оптовики, продавці алкоголю й цигарок, лікарських засобів, складних побутових товарів із гарантією.
Як продовжує Дубровський, то причепитися до якогось документу, що він має якісь подряпини. Якщо є обрахунок чистого доходу, то є якісь витрати – їх можна віднести, а можна не віднести.
«Порушників є кілька десятків тисяч і насправді це дуже багато. Але всього на спрощеній системі у нас є мільйон підприємців», – додав економіст.
Також, за його словами, переважна більшість бізнесменів працюють цілком прозоро.
Найбільший «звір», який зжирає бюджетні кошти, це офшорні схеми – від 50 до 65 мільярдів гривень. На другомі місці – «сірий» імпорт та контрабанда – 25-70 мільярдів гривень. На третьому місці конвертаційні центри, бо там осідає до 15 мільярдів гривень. А ось від ФОПів, яких використовують замість найму, збитки сягають максимум 5 мільярдів гривень. Від виведення готівки через ФОПів – 3 мільярди гривень.
Березень 27, 2018