Новини

Законопроект про валюту залишає останнє слово за НБУ

e3056-46685664

Ухвалення закону про встановлення режиму валютного регулювання в Україні – це позитивний крок у розвитку українського валютного ринку. Але у цієї постанови є свої підводні камені і з часом закон буде доопрацьовано Нацбанком.Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук відзначає, що закон “Про валюту” давно очікуваний, його прийняття не може не радувати.
Експерт згадує, що лібералізація валютного ринку – це одна з найголовніших реформ в сучасній українській економіці.

«Даний закон дозволяє все, що не заборонено і відповідно до нього, в разі фінансової кризи, останнє слово залишається за Нацбанком. Але тут є ще один момент: коли Нацбанк вважатиме, що те, що відбувається на фінансовому ринку країни увійшло в стадію кризи?

Також не варто забувати, що зараз в Україні не розвинена інфраструктура валютного ринку – ще багато чого варто будувати і отримувати практику в даному напрямку. Даний закон «рамковий» – він не каже, що саме потрібно робити і з часом буде допрацьований Нацбанком. Насправді, це законопроект з перспективою: не треба чекати, що вже завтра він принесе конкретні результати », коментує економіст.

Травень 18, 2018