Новини

Затриманий кредит

IMF
Обіцяний МВФ кредит очікувався у цьому році, однак нещодавно Нацiональний банк України виступив з офiцiйною заявою, що черговий транш кредиту МВФ передбачається у наступному. На думку виконавчого директора  CASE Україна Дмитра Боярчука, одна з з головних причин у тому, що уряд не хоче пiдвищувати цiну на газ для населення.

Рiч у тому, пояснює експерт у коментарі виданню “Експрес“, що, якщо не продавати населенню блакитне паливо за реальною цiною, у “Нафтогазi” знову буде фiнансова дiра. I її, як i ранiше, доведеться “латати” за рахунок держбюджету. Таким чином, це гальмуватиме зростання економiки. Тобто тепер ми повторюємо тi ж помилки, що й ранiше. Тому в МВФ i наполягають, щоб була напрацьована чiтка практика: змiнилася цiна газу на закупiвельних ринках, — значить, вона змiнилася й для споживачiв.
Питання чим для держави обернеться чергове зволiкання з наданням кредиту МВФ економист прокоментував так – це
 серйозний iмiджевий удар. Кiлька тижнiв до того Україна розмiстила єврооблiгацiї на 3 мiльярди доларiв. I купуючи тi цiннi папери, мiжнароднi гравцi думали, що домовленостi з МВФ вже майже досягнуто. Рiч у тому, що, якщо Фонд дає державi позики, ризики вважають меншими, а країну – надiйнiшою. Тепер iнвестори вкрай розчарованi. Отож наступного разу залучити грошi на мiжнародних ринках нам буде набагато важче.
Листопад 6, 2017