Новини

Боротьба з “човноками”

Kitayskie-chelnoki1

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський розповів виданню “Новое время” як припинити практику залучення жителів прикордонних районів до агресивної схеми ухиляння від сплати податків

Як припинити практику залучення жителів прикордонних районів в агресивну схему ухиляння від сплати податків? «Човники», «мурахи», «піджаки» десятки, сотні разів перетинають кордон з метою безподаткового ввезення товарів, призначених для комерційного використання?
За  словами Дубровського, “ліквідація” майже законних “схем ухилення від митних платежів повинна була б бути частиною загальної глибокої реформи митниці, покликаної звести до мінімуму” оптові “схеми, об’єктивно більш дешеві, але незаконні, й тому, з одного боку, доступні тільки для великих гравців, а, з іншого – більш прибуткові для перебувають з ними у змові корумпованих митників.
Поки ж потоки, швидше за все, в основному перерозподіляться на користь більш корупційних схем, і це може посилити інтереси тих, кому реформа митниці поперек горла.
Лютий 8, 2018