Новини

Чому ФОП не є злом?

opodatkuvannya
Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський вважає, що не треба знищувати спрощенку, а треба загальну систему оподаткування наблизити до спрощеної системи.

Експерт відмічає, що вимога щодо перегляду спрощеної системи з’являється в меморандумах рік від року і її ніколи ще не виконували. На його думку,  в цьому році теж нічого такого не станеться, щоб саме ця вимога стала найпершою. Хоча тут є прикрий економічний момент, каже Дубровський: кожного разу, коли йде наступ на справжні великі корупційні схеми і на справжні великі схеми ухилення від оподаткування, одразу посилюється галас навколо спрощеної системи.

Коли приїжджає іноземний радник, його ведуть до ресторану, де йому видають три чеки. Потім він у вуличній кав’ярні купує собі каву і йому взагалі не видають чеків. І він бачить: о це ж те, до чого він звик, це те, що є у всьому світі – тут є тіньова економіка, надає приклад експерт.
Вся контрабанда у нас продається ніби то через спрощенців, тому що у них немає документів, каже Дубровський. Є статистичні методи, які дозволяють не прямо, але оцінити більш-менш достовірно, які обсяги цих зловживань. Так, там дійсно є зловживання, ніхто не каже, що в спрощеній системі ніхто не зловживає. Ці обсяги вимірюються мільярдами гривень, і це немало. Дійсно, десятки тисяч підприємців перевищують свої пороги. які встановлені законом, все це є. Але це становить 5-10% від усього обсягу тих підприємців і усього обсягу обороту. Тобто, насправді, є перевищення, є зловживання, їх можна побачити, помацати, продемонструвати, але вони становлять 10%.
На думку економіста, є сенс говорити не про те щоб знищувати спрощену систему оподаткування, а щоб загальна система оподаткування наближалась до спрощеної системи. За своїми підходами, за своїми принципами щодо звітності, щодо документообігу, щодо організації роботи бізнесу.
Травень 14, 2018