Новини

Деградація фінансових ринків вдарила по конкурентоспроможності України

588f51c3a0404

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський прокоментував виданню LB.ua втрату 6-х позицій в “Індексу глобальної конкурентоспроможності 2016-2017″, який був презентований у Давосі на економічному форумі.

… «Висновки насправді не змінюються протягом усього часу спостереження за Глобальним індекс конкурентоспроможності. Незважаючи на бідність, Україна має дуже хороші позиції в інноваційному середовищі, але її тягнуть вниз ринкові інституції, нездатні забезпечувати інвестиційну привабливість. Тому ми не можемо реалізувати ті переваги, які є в країні», – розповідає Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Україна, яка адмініструє опитування ВЕФ в Україні.

«Макроекономіка залишається важливим фактором падіння глобальної конкурентоспроможності країни. У рейтингу вираховуються макроекономічні показники попереднього року. А в Україні був великий економічний спад, високий рівень інфляції, які, власне, визначили погіршення позиції. Але я зазначу, що макроекономічні показники схильні дуже швидко змінюватися», – розповідає Володимир Дубровський.

“Всі попередні роки результати дослідження не особливо позначалися на інвестиційному кліматі. Наприклад, дослідження Doing Business взято на озброєння, прикладаються зусилля для поліпшення позиції країни у цьому рейтингу, але при цьому не спостерігається розвиток інвестиційного середовища. Можливо, згодом рейтинги зіграють якусь роль, але поки справляються з цим слабо. А, загалом, Індекс глобальної конкурентоспроможності -. це дзеркало, в яке, в першу чергу, повинно подивитися керівництво держави”, – розповідає Володимир Дубровський.

Лютий 2, 2017