Новини

Депутати хочуть скасувати ПДВ: чи подешевшають товари і як це загрожує бюджету країни

budget-chronicle-3_image

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №5401 “Про скасування в Україні податку на додану вартість”. Як пояснюють автори, ПДВ – корупційний і дискримінаційний податок. За словами старшого економіста CASE Україна Володимира Дубровського, це зроблено, щоб завадити Міністерству фінансів подати свій проект.

За словами старшого економіста “CASE Україна” Володимира Дубровського, даний законопроект поданий, щоб завадити Міністерству фінансів подати свій проект, який повинен закрити більшість існуючих схем з відшкодуванням ПДВ. До того ж в Україні є інші податки, які, на його думку, варто було б скасувати.

“Зараз якраз Мінфін підготував законопроект, який багато в чому прибирає більшість існуючих схем. У тому числі закриває схеми з неповерненням ПДВ сумнівним експортером, коли доводиться платити хабарі за повернення ПДВ. Швидше за все, цей законопроект зареєстрований, щоб перешкодити цьому процесу. З усіх податків ПДВ не найбільш шкідливий. Найшкідливіший – ЄСВ та податок на прибуток підприємств. ПДВ, принаймні, не так помітний для бізнесу. ПДВ використовується у більш ніж 130 країнах світу і є великий світовий досвід, як боротися з корупцією”, – говорить економіст.

Грудень 13, 2016