Новини

Гонтарева – місію виконано!

38365942_303
Голова  Нацбанку України Валерія Гонтарева подала у відставку. Чи виконала вона свою функцію? На це питання відповів для Deutsche Welle виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Зі сторони  депутатів з фінансового комітету парламенту та “Радикальної партії Олега Ляшка” лунали звинувачення на адресу В. Гонтаревої в девальвації гривні та занадто жорсткій позиції щодо чистки банківського ринку. Також претензії до неї були у націоналістичних партій, які звинувачували її у підтримці російського бізнесу в Україні.
Проте, на думку Дмитра Боярчука, Гончарева виконала свою місію – реформи проведені.
А саме:
1.Під час її керівництва Нацбанк провів низку значних реформ, найвідомішою серед яких стала чистка банківського ринка.
2.Повне розкриття інформації про власників банків. До 2014-го року багато банків взагалі не надавали ці дані, записували власниками офшорні компанії на Кіпрі чи підставних осіб. З 2015 року всі українські банки оприлюднили дані щодо своїх акціонерів до останньої фізичної особи.
3.Відмова відполітики утримання курсу гривні, зробивши своїм пріоритетом рівень інфляції.
Що має зробити новий керівник НБУ?
Дмитро Боярчук вважає, що необхідно налагодити роботу фючерсного валютного ринку. Як тільки цей інструмент страхування валютних ризиків запрацює можна буде знімати більшість валютних обмежень, наприклад, обов’язковий продаж валюти та обов’язок заводити валюту за 120 днів.

 

Квітень 10, 2017