Бюджетний літопис: 2 квартал 2014 року

01.09.2014

У ІІ кварталі 2014 р. вже секвестрований бюджет виконувався напружено. На жаль, урядові не вдалося показати значні результати боротьби з податковими схемами. Натомість темпи падіння доходів основних податків (ПДВ, податок на прибуток) продовжували набирати обертів на фоні ескалації АТО. Поки що урядові вдавалося частково це компенсувати за рахунок ситуативних заходів (девальвація національної валюти, затримка з відшкодуванням ПДВ, емісія НБУ) та збільшення доходів зведеного бюджету у ІІ кварталі 2014 р. на 7.8% до відповідного періоду 2013 р. до 112.3 млрд.

Навіщо нам evidence-based policy: приклад одного розслідування?

21.08.2014

Методи прийняття важливих рішень на найвищому рівні ніколи не викликали довіри у поінформованих людей.  На публіку, звичайно, бренд «офіційно» завжди звучав як знак якості, а пересічні громадяни звикли до мантри «начальству видніше».  Однак за гучними аргументами солідних та впевнених у собі чиновників не так вже й часто стоїть фундаментальний аналіз.  Якість урядових рішень говорить сама за себе, якщо ми подивимося на рівень життя в країні та періодичність занурювання нашої економіки в кризу.

Покарати Росію без Третьої світової війни

29.07.2014

Незважаючи на усі труднощі, остання з яких це розвал парламентської коаліції, виглядає так, що Україна виграє війну з Росією, у тому числі завдяки підтримці міжнародної спільноти.  Конфлікт є складним і поновлення внутрішніх суперечок у Києві не обіцяє нічого доброго.  А що ще гірше, після того, як 17 липня був збитий пасажирський літак авіакомпанії «Малазійські авіалінії» російський Президент Володимир Путін був загнаний у глухий кут.  Проте позитивна тенденція, яку ми зараз спостерігаємо, навряд чи зміниться, якщо тільки Росія не вирішить розпочати масштабну фронтальну атаку на нашу країн

Аналітики CASE Україна надали три експертні коментарі Економічній Правді

28.07.2014

Виконавчий директор Центру Дмитро Боярчук висловився з приводу емісії українським урядом ПДВ-облігацій. “Іноземці також дуже цікавляться ПДВ-облігаціями, оскільки інструмент прибутковий та надійний, але раніше іноземців турбували девальваційні ризики Враховуючи, що в 2014 році девальвація вже відбулась і мало хто прогнозує подальше послаблення валюти, можемо очікувати, що випуск ПДВ-облігацій може стати стимулом і для іноземних інвестицій”.

Pages

No front page content has been created yet.