Холодний мир

01.10.2014

«Перемир’я» із сепаратистами поставило Україну у дуже непевну ситуацію.  З одного боку Президент Петро Порошенко стверджує, що цей крок був критичним для припинення подальшої російської агресії (хоча, скоріш за все, важкі втрати російських військ мали більше значення). А з іншого боку, це рішення створили сіру зону на території України (по типу Придністров’я), яка повинна перешкоджати нормальному економічному та політичному розвитку країни.  Очевидно, що Порошенко погодився на такий план, щоб задовольнити своїх Західних партнерів.

Українці дізнаються, на що йдуть сплачені ними податки

11.09.2014

Більшість українців переконані, що їхні потреби (освіту, охорону здоров’я, безпеку, пенсії тощо) забезпечує держава. Однак це міф – насправді всі ці напрями фінансуються податками, які сплачують пересічні громадяни. Наприклад, людина з “чистою” зарплатою 3 тис. грн. сплачує до бюджету 32 тис. грн. податків на рік.

Презентація ініціативи "Ціна держави"

08.09.2014

9 вересня о 12:00 годині в приміщенні Інституту Горшеніна (Київ, вул. Мала Житомирська, 18-б) Центр соціально-економічних досліджень – CASE Україна презентує ініціативу «Ціна держави» та однойменну веб-сторінку, розроблену в рамках цієї ініціативи

Бюджетний літопис: 2 квартал 2014 року

01.09.2014

У ІІ кварталі 2014 р. вже секвестрований бюджет виконувався напружено. На жаль, урядові не вдалося показати значні результати боротьби з податковими схемами. Натомість темпи падіння доходів основних податків (ПДВ, податок на прибуток) продовжували набирати обертів на фоні ескалації АТО. Поки що урядові вдавалося частково це компенсувати за рахунок ситуативних заходів (девальвація національної валюти, затримка з відшкодуванням ПДВ, емісія НБУ) та збільшення доходів зведеного бюджету у ІІ кварталі 2014 р. на 7.8% до відповідного періоду 2013 р. до 112.3 млрд.

Pages

Pages

Subscribe to CASE Україна RSS