Українці дізнаються, на що йдуть сплачені ними податки

11.09.2014

Більшість українців переконані, що їхні потреби (освіту, охорону здоров’я, безпеку, пенсії тощо) забезпечує держава. Однак це міф – насправді всі ці напрями фінансуються податками, які сплачують пересічні громадяни. Наприклад, людина з “чистою” зарплатою 3 тис. грн. сплачує до бюджету 32 тис. грн. податків на рік.

Презентація ініціативи "Ціна держави"

08.09.2014

9 вересня о 12:00 годині в приміщенні Інституту Горшеніна (Київ, вул. Мала Житомирська, 18-б) Центр соціально-економічних досліджень – CASE Україна презентує ініціативу «Ціна держави» та однойменну веб-сторінку, розроблену в рамках цієї ініціативи

Бюджетний літопис: 2 квартал 2014 року

01.09.2014

У ІІ кварталі 2014 р. вже секвестрований бюджет виконувався напружено. На жаль, урядові не вдалося показати значні результати боротьби з податковими схемами. Натомість темпи падіння доходів основних податків (ПДВ, податок на прибуток) продовжували набирати обертів на фоні ескалації АТО. Поки що урядові вдавалося частково це компенсувати за рахунок ситуативних заходів (девальвація національної валюти, затримка з відшкодуванням ПДВ, емісія НБУ) та збільшення доходів зведеного бюджету у ІІ кварталі 2014 р. на 7.8% до відповідного періоду 2013 р. до 112.3 млрд.

Навіщо нам evidence-based policy: приклад одного розслідування?

21.08.2014

Методи прийняття важливих рішень на найвищому рівні ніколи не викликали довіри у поінформованих людей.  На публіку, звичайно, бренд «офіційно» завжди звучав як знак якості, а пересічні громадяни звикли до мантри «начальству видніше».  Однак за гучними аргументами солідних та впевнених у собі чиновників не так вже й часто стоїть фундаментальний аналіз.  Якість урядових рішень говорить сама за себе, якщо ми подивимося на рівень життя в країні та періодичність занурювання нашої економіки в кризу.

Pages

No front page content has been created yet.