Новини

Приберіть ганебний акциз на автомобілі

maxresdefault

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський у статті для “Новое время” пише, що чим більше буде «литовських блях» і чим активніше будуть протестувати їх фактичні власники, тим швидше доведеться влади вирішувати проблему по уму.

Початок активного переслідування «литовських блях» показало в черговий раз, що уряду плювати на середній клас. Замість того, щоб дозволити ввозити будь-які машини (будь-якого віку, в будь-якому стані – це вже справа власника, за що він віддав свої гроші) зі сплатою тільки ПДВ, влада пішла на загострення.

За словами експерта, потрібно боротися за те, щоб: а) прибрати ганебний акциз на автомобілі, пережиток совка; б) прибрати всі обмеження для ввезення та легального розмитнення будь-яких автомобілів.

Після цього дійсно закривати схеми тимчасового ввезення, бажаючих їздити на пташиних правах залишиться небагато, основна маса з задоволенням легалізує свою власність за 20% від ціни, і робитиме так й надалі. А заодно поповниться бюджет.

Тож пора вже визнати реалії і повернутися до нормального здорового глузду – дати нашим людям можливість витрачати чесно зароблені гроші на власний розсуд. Вони це заслужили. А АвтоЗАЗ – або купить серйозний інвестор, нарешті зробить там все з розумом, і буде успішно конкурувати; або відкриємо там музей протекціонізму і будемо запрошувати туди туристів з усього світу.

Серпень 7, 2017