Новини на головній

Україна може зробити корупцію менш шкідливою

444

На першому місці в Україні не тільки корупція, а й можливість відкрито говорити про неї.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у квітні компанією Ernst&Young, 88% чільних менеджерів українських компаній вважають, що корупційні практики поширені в Україні. Цей показник вивів Україну на перше місце серед 41 країни, які охоплює дослідження.

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський визнає у коментарі для “Радіо Свобода“, що корупція є серйозною проблемою в Україні, однак не вважає погіршення українських позицій в рейтингу Ernst & Young дуже показовим.

«Або це дефект самої методології, або це пов’язано з тим, що люди стали більше говорити про корупцію, писати про неї, корупція стала питанням номер один у політичній боротьбі. Тому ті респонденти, які взяли участь в опитуванні, частіше визнавали існування корупції, і посилалися на відомості зі ЗМІ», – припускає економіст.

Дубровський не радить сподіватися, що Україна зможе повністю подолати корупцію, але може зробити її менш шкідливою. Він нагадує, що в 2015 році перше місце в рейтингу E&Y посіла Хорватія, яка є членом ЄС і має кращі умови для бізнесу, ніж Україна.

Серпень 7, 2017