Новини

Україна піднялася у рейтингу конкурентоздатності

Glass globe with North America and business papers
Згідно Світового рейтингу конкурентоздатності: за захищеністю економіки від впливу криміналу держава цього року посіла 113 місце зі 137 країн, охоплених рейтингом. Результати рейтингу прокоментував для “Радіо Свобода” старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

За останній рік цей показник суттєво поліпшився, так само як і конкурентний рейтинг України в цілому. Сильнішим, ніж в Україні, вплив криміналу на бізнес є у таких країнах-членах ЄС як Італія та Болгарія. Він вважає, що бізнесу в Україні найбільше заважає рекет та рейдерство, причому як із боку організованої злочинності, так і з боку українських силовиків.
” Організована злочинність впливає на підприємців у вигляді рекету та рейдерів, але тут треба згадати і про державний рекет. До нього вдаються УБЕЗ, економічні підрозділи СБУ, та силові підрозділи податкової. Фактично, вони «виконують ті ж функції», що і бандити” – коментує експерт.
Для того, щоби приборкати кримінал, який заважає бізнесу, Володимир Дубровський,  радить обмежити репресивні функції державних структур щодо бізнесу. Останні зміни до законодавства, які передбачають створення служби фінансових розслідувань, яка «не може стати рекетиром» – є позитивним кроком у цьому напрямку. Впливу злочинності на бізнес має протидіяти поліція. Однак, якщо реформа поліції не буде завершена, проблему впливу криміналу на бізнес подолати не вдасться, прогнозує Дубровський.
Грудень 1, 2017