Новини

Хто більше ухиляється від податків?

24301367
Інвестбанкір Сергій Фурса звинуватив українців у небажанні платити податки. На його думку, не хоче платити саме середній клас. Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський спростував це твердження.

Він зазначив: “Дійсно, у США і деяких країнах ЄС основну частку податків сплачує середній клас – але тільки тому, що там він становить 80% населення, отримує більше 50% всіх доходів, і споживає під 90% всіх товарів / послуг. А у нас – добре, якщо 10%, при цьому за споживання він платить сповна (ПДВ і акцизи)”.
Експерт згадав, що переважну частину нашої економіки становить великий і дуже великий бізнес, який ухиляється від податків по-крупному. Тому навіть якби середній клас взагалі перестав платити прямі податки, бюджет би цього не відчув.
Також економіст зазначив, що Україна збирає чимало податків, а наприклад більше Німеччини. І те, що переважна більшість громадян живе у бідності – принаймні у нашому випадку – аж ніяк не наслідок низького збирання податків.
За його словами, втрати тільки від офшорних схем українських олігархів бюджет втрачає 50-65 млрд грн, 25-70 млрд грн через контрабанду, а конвертаційні центри, податкові “скручування” і контрафакт виводять у тінь ще близько 45 млрд грн. Тоді як, недоплата податків з боку дрібного бізнесу і простих людей не перевищує 10 млрд грн.
Жовтень 9, 2017