Новини

Як бути Україні з державним боргом?

thumb (2)
Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук, у коментарі журналу “Фокус” зазначив, що Україну може чекати песимістичний сценарій стосунків з кредиторами.

Чиновники роблять вигляд, що не розуміють, чого від них хочуть міжнародні кредитори, фінансування ставлять на паузу, до виборів Україна затягує паски і погашає борги за рахунок міжнародних резервів НБУ , а після виборів оголошує дефолт. Це означає нездатність держави розраховуватися зі своїми боргами, що, як правило, викликає хвилю паніки серед громадян і поглиблення кризи у економіці.
Експерт зазначає, що у даний момент для МВФ критичною вимогою є антикорупційна реформа – створення антикорупційного суду та інституційне посилення Національного антикорупційного бюро (НАБУ) .Для МВФ залишаються важливими питання приватизації, пенсійної і земельної реформ, а також коригування тарифів на газ відповідно до ринкових рівнем. Однак, як зазначає Дмитро Боярчук, без антикорупційного суду прогресу за всіма іншими напрямами буде недостатньо для отримання наступного траншу.
Лютий 27, 2018